Парк педагогічної майстерності


                           Психологічна підтримка вчителів початкових класів

     На базі ЦДЮТ пройшло чергове планове заняття для вчителів перших класів  «Розвиток творчих здібностей учнів молодшого шкільного віку». Педагоги  отримали теоретичні та практичні знання щодо основних напрямків і змісту роботи вчителя з формування творчих здібностей  у першокласників, визначили етапи творчої діяльності та особливості розвитку творчих здібностей дітей молодшого шкільного віку.
З презентацією виступив методист РМК Некрасов В.О..
В ході заняття керівником РМО практичних психологів Денисенко В.А. був проведений психологічний тренінг з даної проблеми.
Кожна людина від народження і до самої старості оточена казками,міфами, байками,притчами. Здавна мудрість одного покоління передавалась іншим саме в казковій формі. Тому зовсім не дивно що практичний психолог Башмачанського ДНЗ Тихонська О.В. провела майстер-клас «Казкотерапія». На завершення заняття практичний психолог Новопокровського ДНЗ Клименко О.О. навчила вчителів методики та  практичним навичкам в проведенні «Пісочної терапії».





27.10.2017 року Сурсько-Михайлівська опорна  школа «Початкового навчання» гостинно відкрила свої двері для всіх охочих вчителів, хто прагне більше дізнатися про інновації  у навчально-виховного процесу.Темою проведення Дня відкритих дверей було «Професійна майстерність вчителя початкових класів - запорука успіху.       Привітали учасників заходу методист районного методичного кабінету В.О.Некрасов, керівник районного методичного об’єднання вчителів початкових класів А.А.Котенко, директор школи Н.М.Абажей.     Всім учасникам  було запропоновано переглянути візитку початкової  школи, відвідати уроки, які провели вчителі початкових класів: з основ здоров’я (Полякова Т.В.), літературного читання (Лаврова Р.Ю.). Керівник опорної школи, класовод 1 класу Карпова О.О. запросила усіх на свято «Добре вчитися у школі».     Практичний психолог, класовод 2-Б класу Денисенко В.А. провела майстер-клас з використанням інноваційної технології «Казкотерапія», на якому вчителі  випробували себе в ролі учнів, проявили свою творчість, та набули практичні  навички щодо використання даної технології.




Відповідно до  наказу відділу освіти від 29.09.2017 року №153 «Про організацію та проведення Тижня початкової освіти у загальноосвітніх закладах району» ,плану роботи  районного методичного кабінету та з метою виявлення  проектного потенціалу педагогічних технологій як  засобу реалізації вчителями інноваційної  діяльності в  галузі початкової освіти в період з 23  по 27 жовтня  2017 року було проведено Тиждень  початкової освіти:  

                                            "Крок за кроком"
У ЦДЮТ для керівників шкільних методичних об’єднань вчителів початкових класів проведено семінар-практикум «Сучасна дієва модель роботи шкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів, спрямована на розвиток професійної майстерності та реалізацію творчого потенціалу педагогів в інноваційних умовах впровадження
Державного стандарту початкової загальної  освіти»,
затвердженого постановою КМУ від 20.04.2011 р. № 462»
Методистом РНМК Некрасовим В.О. учасникам семінару було надано:
- методичні рекомендації по плануванню ШМО вчителів початкових класів;
- практичні навички по створенню порт фоліо вчителя;
- практичні навички щодо створення системи роботи вчителя-початківця.
В ході семінару було відпрацьовано техніки  проведення майстер-класів.
Зацікавило учасників проведення інтерактивних вправ «Ключове слово» та «Крок за кроком». 




Практичний семінар на тему ««Наступність і перспективність між дошкільним закладом і початковою школою щодо вдосконалення освітніх і виховних процесів на основі ідей розвивального навчання»
 Питання наступності і перспективності дошкільної та початкової освіти не один рік обговорюється серед науковців, спеціалістів з питань дошкільної та початкової освіти органів управління освітою, педагогів-практиків, батьків.       
       Актуальним це питання залишається і сьогодні, оскільки запроваджено обов'язкову дошкільну освіту для дітей старшого дошкільного віку, оновлено державні стандарти дошкільної та початкової освіти. 
25 листопада 2016 року в
 КЗО «Оріхівський загальноосвітній комплекс «Школа – сад» І ступеня» відбувся практичний семінар  вчителів початкових класів з завідуючими дитячих установ району.
     Зустріч проведено у формі практичного семінару на тему ««Наступність і перспективність між дошкільним закладом і початковою школою щодо вдосконалення освітніх і виховних процесів на основі ідей розвивального навчання»
    У роботі семінару взяло участь  17 учителів початкових класів, 1 вихователь, та 5 завідуючих дитячих установ.
     
Гостей щиро привітала директор школи - саду Климець Людмила  Петрівна, наголосивши на доцільність проведення даного методичного заходу та презентувала свій навчальний заклад. 
       Методист РМК Некрасов В.О. презентував шкільну  програму закладу «Крок до школи». В своїй презентації він розкрив мету та завдання програми, шляхи її реалізації.
       Керівник районного методичного, вчитель початкових класів Котенко А.О. ознайомила усіх присутніх з матеріалами Всеукраїнського семінару, який відбувся в м.Коблєво за темою «Авторська інтегрована особистісно-орієнтована технологія неперервної дошкільної та початкової освіти: теорія, методика, практика».
     Практичну частину семінару складало проведення заняття з дітьми старшої дошкільної групи  старшій групі  за темою  «Математична подорож  з Машею і Ведмедем» (заняття провели вихователі Курас С.А. та Нарижна І.В.). Потім учасники семінару перейшли на урок математики у 1 клас (вчитель Сміюха М.П.). Вчителька провела урок «Нумерація чисел в межах 20».За основу уроку взяла улюблений дітьми мультфільм «Маша і ведмідь». Під час такого уроку першокласники отримали максимальне розумове навантаження, не помічаючи втоми, розвивається швидка реакція, гнучке творче мислення, увага, пам'ять та особисті якості школяра — цілеспрямованість, працелюбність, організованість, охайність, наполегливість, воля тощо. Також дуже доречним було застосування впродовж  уроку музичних пауз з елементами фізичних вправ і танцювальних рухів, вправ для очей та релаксуючі елементи. 
    І ось учасників семінару запросили у «Подорож до казки» вихованці старшої дошкільної групи та учні початкової школи. Захід провела вчителька  Котенко А.А..
  Вчителька Наріжна І.М. разом з учнями  поділилися досвідом проведення майстер-класу «Українськими народними казками». В цей час учні були в ролі тренерів і навчили учасників семінару елементам пісочної терапії, відтворивши за допомогою різнокольорового піску казкових героїв казки «Колобок». Потім вчителька використала методичний прийом «Казкотерапія» при допомозі якого учасники майстер – класу відтворили казку «Колобок» на новий лад.
       Під час обговорення уроків та заходів, учителі та вихователі зробили порівняльний аналіз своїх програм. Слід зазначити, що принципу наступності вчителі та вихователі  дотримуються. Тобто всі програмові вимоги Державного стандарту початкової загальної освіти на початку навчального року тісно збігаються і переплітаються з вимогами Базового компоненту дошкільної освіти. 














Практичний семінар «Формування національної свідомості молодших школярів».


 На базі Дзержинівської СШ відбувсярайонний семінар вчителів початкових класів «Формування національної свідомості молодших школярів».  Радісно і музично, в українських народних костюмах, з мелодійними   піснями та  танком з рушниками зустріли школярі гостей. З вітальним словом до присутніх звернулася директор школи Лахай Світлана Вікторівна. Розпочав семінар методист районного методичного кабінету Некрасов Володимир Олексійович словами К.Ушинського: «Кожен народ має свою систему національного виховання, яка відповідає його характерним рисам. Виховання, створене самим народом, має виховну силу, якої немає в найкращих системах, що грунтуються на абстрактних ідеях чи запозичені в іншого народу», підкресливши, що «...виховання бере людину всю, якою вона є з усіма її народними і поодинокими особливостями, - її тіло, душу й розум...». Національне виховання молодших школярів, формування їхньої самосвідомості є одним із найважливіших завдань сучасної школи яке передбачає впровадження нових підходів і шляхів до виховання патріотизму як базової якості особистості, формування у молодшого покоління почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності виконання громадського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України.
   Змістовно пройшла екскурсія в шкільному музеї, яку провела вчителька історії Глухова Ольга Борисівна. Досвідом роботи щодо формування національної свідомості молодших школярів в умовах сьогодення  поділилися учителі школи на відкритих уроках: Некрасова Світлана Миколаївна на уроці літературного читання  у формі брейн-рингу «Підсумковий урок з теми «Життя та творчість Т.Г.Шевченка»,Личман Інна Володимирівна на уроці української мови «Підсумковий урок з теми «Прикметник» у формі гри-подорожі, Савенок  Марина Олександрівна на уроці природознавства у формі гри- подорожі «Охорона природних багатств, водойм України».
Під мелодії українських пісень педагоги  із задоволенням переглянули позакласний захід «Благослови мати, весну зустрічати»,  який підготували вчителі початкових класів школи Макарчук Тетяна Миколаївна та Савенок Марина Олександрівна. Присутніх вразило костюмоване дійство, на якому кожен учасник отримав подарунок у вигляді випеченого жайворонка.
Директор школи Лахай Світлана Вікторівна та заступник директор школи з навчально-виховної роботиГоліченко Валентина Дмитрівна презентували систему роботи школи та зазначили, що  вчителі  не один рік працюють над даною проблемою, упроваджуючи її в навчально-виховний процес. Ознайомили з цікавими узагальненими матеріалами , моніторинговими дослідженями,  якими із задоволенням можуть поділитися зі своїми колегами.
Світлана Вікторівна ознайомила з матеріалами Восьмої Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти-2017» яка проходила в м. Києві, де  була презентована система роботу закладу освіти.
     Не повністю була б розкрита система роботи закладу без презентації роботи опорної школи громадянсько-національного виховання, керівником якої є заступник директора з виховної роботи Кириченко Любов Олексіївна.
«Мета  роботи педагогічного колективу полягає у формуванні особис­тості з глибоким відчуттям своїх коренів, роду, ро­дини, народу, у розвитку кращих ментальних рис ди­тини, у пробудженні інтересу та прищепленні глибокої любові до рідної мови, літератури, історії, поваги до символів, тра­дицій та звичаїв українців», -  наголосила Любов Олексіївна.
Насамкінець бібліотекар школи Власовець Ангеліна Миколаївна презентувала  досвіду за  темою «Робота шкільної бібліотеки - одна із важливих складових виховання  підростаючого покоління».
    Керівники районних методичних об’єднань вчителів 2-3 класів Котенко Алла Анатоліївна (Оріхівська ПШ), вчителів 1 та 4 класів Проценко Тетяна  Миронівна (Башмачанська СШ) та керівник районної опорної школи «Початкова освіта» Карпова Олена Олександрівна (Сурсько-Михайлівська СШ, які виступили під час аналізу та обговорення уроків, заходів, висловили слова щирої вдячності педагогам школи за високий професіоналізм, кропітку наполегливу роботу, творчий підхід, любов до рідного краю та Батькіщини.

















Опорна школа «Початкова освіта» запросила у  гості  вчителів


 В цей день задушно  відкрилися двері для вчителів початкових класів загальноосвітніх закладів району у Сурсько - Михайлівській СШ. Вчителі -початківці навчального закладу запросили гостей на День відкритих дверей в опорній школі «Початкове навчання».
Щиро привітали гостей директор школи Абажей Н.М. та керівник опорної школи Карпова О.О..
       Розпочав зустріч методист РМК Некрасов В.О.. У своєму виступі прокоментував виконання плану роботи опорної школи, проаналізував перелік заходів, які були проведені протягом 2016-2017 навчального року, а саме:
-         презентація опорної школи;
-         панорама відкритих уроків у початковій школі;
-         конкурсні уроки вчителів, учасників районного туру «Учитель року»;
-         майстер клас для молодих та малодосвідчених вчителів початкових класів «А я роблю це так…..»;
-         панорама відкритих уроків у 1 класах.
Завершуючи  низку заходів у опорній школі. сьогодні проводимо підсумковий семінар-практикум, наголосив Володимир Олексійович.
Потім  вчителі відвідали відкриті уроки у 2 ,3, 4 класах, які  провели вчителі Карпова О.О.,Лаврова Р.Ю., Полякова Т.В.
   Опорна школа також мала протягом року  потужну підтримку в вигляді психологічного супроводу практичним психологом школи Денисенко В.А.. яка і запросила гостей  на заняття психологічного тренінгу «Мобільність педагога, формування професійної компетентності».
А далі усіх учасників чекали майстер-класи  « Петриківський розпис»
( керівник Шеремет О.В.) та «Виготовлення іграшки мотанки» ( керівник Кожевнікова Н.М.).
  
















Немає коментарів:

Дописати коментар